Реал се повлече, Тотенхем бара над 80 милиони фунти за Бејл

Како што пренесува најпрестижниот спортски медиум „Марка“, се вели дека шпанскиот фудбалски гигант, „кралскиот клуб“ Реал Мадрид, се чини дека се откажува од намерата да го ангажира велшкиот интернационалец од редовите на Тотенхем, Герет Бејл.
„Марка“ пренесува дека Реал Мадрид се откажа од намерата да го доведе Бејл на „Сантијаго Бернабеу“.
Се чини дека претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез нема намера да ги продолжи преговорите и да ја зголеми понудата за ангажман на Бејл.
Инаку, Перез беше подготвен да издвои 80 милиони фунти за ангажман на Бејл, сума која се чини не беше доволна за Тотенхем.Како што пренесува најпрестижниот спортски медиум „Марка“, се вели дека шпанскиот фудбалски гигант, &bdquo

Пронајдете не на следниве мрежи: