Реал спреми 115 милиони за Герет Бејл и Едисон Квани

Откако Барселона во своите редови го донесе Бразлискиот волшебник Нејмар, Реал ја одврза кесата, и како одговор на тоа ги носи Бејл и Кавани.
 Според пишувањата на медиумите кралскиот клуб нема да штеди во својте редови да ги донсе Герет Бејл (70) милиони и Едисон Квани за (45) милиони.
 И двајцата имаа одлични сезони, велшанецот доби две признанија во Премиер лигата, и прогласен е за најдобар фудбалер, а истовремено и за најдобар млад фудбалер. 
 А покрај Бејл шпанскиот гигант во својте редови сака да го види и Едисон Квани за кого Наполи бара 60 милиони евра, а Реал е подготвен да понуди 45.
Доколку не успее да го реазлира трансферот на Квани, Реал ќе се насочи кон Лис Суарз. Суарз би можел да се пресели на Барнабеу за 40 милиони евра.Откако Барселона во своите редови го донесе Бразлискиот волшебник Нејмар, Реал ја одврза кесата, и како одговор на тоа

Пронајдете не на следниве мрежи: