Реченици кои ќе го изнервираат секој маж

Жените сакаат многу да зборуваат, иако некогаш и добронамерно, сепак мажите некои реченици ги сфаќаат како навреда и напад. Прочитајте кои се тие.
Биди машко
Нема ништо понавредливо од ова за еден маж, со тоа индиректно го кажувате вашето мислење.
Моите сакаат да те запознаат
Ова може да значи: вашата врска поминува н другото ниво-сериозно, или од него се очекува да биде на набљудување под микроскоп.
Уморна сум
Тоа значи нема ништо од сексот.
Мојот поранешен поинаку го правеше тоа
Ова е низок удар, после ова тешко момчето да ја врати самодовербата.
За што размислуваш?
Мажите едноставно не сакаат да зборат за своите мисли и чувства.
Мислиш дека таа е убава?
Ако каже не, ќе знаете дека лаже, а ако каже да…
Забележуваш ли нешто необично на мене?
Тој нема да забележи ништо ни вашата нова фризура ни пак кошулата.
Мојата пријателка се мажи
Ова мажите го толкуваат како „ние кога ќе се земеме?“
Мораме да разговараме
Знае дека пак ќе почнете со вашите приказни…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.