РЕЦЕПТ СТАР 2000 ГОДИНИ: Ефикасна крема која ќе ви ги отстрани брчките од лицето!

Loading...

Не мора да фрлате пари за да купувате препарати за нега на кожата кога можете самите да направите ефикасна крема од природни состојки, според грчки рецепт кој е стар над  2.000 години.Се што ви треба е  1 лажица органски мед, 8 лажици рендан пчелин восок, 200 мл. бадемово масло, пола шолја вода од ружа.
Постапка:
На тивок оган стопете ги медот, восокот и бадемовото масло. Кога добро ќе се соедини тргнете ја смесата од рингла и оставете ја да се олади, но не сосема. Водата од ружа додадете ја во топлиот восок и капка по капка, постојано мешајте.
Кога лосионот ќе биде добро промешан, сипете го во стаклени тегли и затворети ги откако препаратот сосема ќе се олади. Оваа крема можете да ја користите за отстранување на шминка или како крема против брчки.Се што ви треба е  1 лажица органски мед, 8 лажици рендан пчелин восок, 200 мл. бадемово масло, пола шолја вода од ружа.
Поста

loading...
Loading...