Рецепт што прави ЧУДА за здравјето, а потребни се САМО ТРИ состојки!

Loading...

Станува збор за рецепт кој не е толку познат во современиот свет, но прави чуда кога станува збор за разни болести.Комбинирајќи мед и цимет со малку вода, на соодветен начин ќе добиете моќен лек кој го снижува холестеролот, спречува срцев удар, помага полесно да дишете при напор и го јакне срцето. Медот е единствена храна во светот која нема рок на траење, но може да се кристализира ако остане подолго на ладно место.
Голем дел од фармацевтските компании не го ценат фактот дека оваа единствена состојка во комбинација со цимет има големо влијание на човечкото тело бидејќи лекува разни болести.
Болест на срцето
Направете паста со лажичка мед и пола лажичка цимет и консумирајте секое утро. Оваа комбинација го смалува холестеролот, спречува срцев удар и го јакне срцето.
Артритис
Луѓето кои страдаат од оваа болест би требало да консумираат напивка од шолја топла вода со две лажички мед и една мала лажичка цимет секој ден. Се пие наутро и навечер.
Воспаление на бешика
Доволни се две лажички цимет и една лажиќка мед растворени во чаша млака вода. Оваа комбинација ги уништува бактериите во бешиката.
Холестерол
Напивката се состои од две супени лажици мед и три лажички цимет. Додадете пола литар вода, а оваа мешавина е корисна за оние коишто страдаат од повишен холестерол.
Настинка
Ослободете се од настинката со лажичка топол мед и малку цимет. Користете ја оваа комбинација три дена, а настинката ќе исчезне како и болките во синусите.

loading...
Loading...