РЕЦЕПТ за РАСТЕЊЕ на косата – И докторите ќе ги остави со отворена уста!

Loading...

Сите сакаме да имаме убава и здрава коса. Постојат бројни третмани за коса со кои би требало вашата коса да расте побрзо, посилна и постојат разни третмани против губење на косата.Но, пред да потрошите вистинско богатство за овие третмани, пробајте го овој домашен рецепт кој ќе го забрза растот на вашата коса. Продолжете со читање и дознајте кои состојки треба да ги користите:
Рецепт:
Луѓето обично губат 50 до 100 влакна дневно што не може да се воочи со голо око, но ако ги изгубите влакната од целото тело, тогаш треба да бидете загрижени.
ШАМПОН од СОДА БИКАРБОНА: Спас за вашата коса – Прочитајте ТУКА
Состојки:
½ банана
– жолчка
– лажица органски мед
– ½ чаша пиво
Подготовка:

 
Блендирајте ги сите состојки додека не добиете хомогена смеса. Морате да бидете внимателни, треба да излезе кремаста смеса, за да може правилно да ви користи.
ЈА ГУБИТЕ КОСАТА? – Прочитајте како ЛУКОТ може да ви помогне, на сладниот ЛИНК
Како да ја подготвите:
Откако ќе ја подготвите мешавината, нанесете на косата, особено на најзагрозените подрачја. Потоа ставете хартиена фолија преку препаратот за да го задржи топло подрачјето. На тој начин мешавината ќе навлезе длабоко во кожата. Чувајте ја смесата 1-2 часа, а потоа измијте ја косата како што правите и обично.
Третманот би требало да го применувате еднаш неделно, ако сакате да имате позитивни резултати.Но, пред да потрошите вистинско богатство за овие третмани, пробајте го овој домашен рецепт кој ќе го забрза растот на вашата коса. Продолжете со ч

loading...
Loading...