Регионот згрозен со нов случај на силување: Во мирно село РОДНИНА силувал 12- годишно девојче, откако прво ТАА…

Полицијата во Јагодина, Србија, го лишила од слобода Малиша С. (34) поради  сомневање дека ја силувал 12- годишната Б.Б., која е сестра на неговата невенчана сопруга.Како што информираат српските весници, тој, наводно  го излажал и го одвел девојчето во својата куќа и го заклучил. Неофицијално, со преглед било утврдено дека девојчето било силувано, не било тепано.
„Девојчето раскажало дека роднината ја повикал да дојде кај него, дека ја унедувал додека не се согласила. Таа тврдела дека не знаела дека тој ќе стори такво нешто се додека не понал да се соблекува. Вели дека не можела да избега, но дека не бил груб кон неа“, објаснува неименуван соговорник.
Таа целата приказна им ја раскажала на членовите на семејството. Неколку часа подоцна полицијата го привела и човекот кој на почетокот се бранел дека не сторил ништо на сила.

 
Одреден му е притвор до 30 дена поради сомнение за извршено кривично дело силување на дете.

Во селото недалеку од Свилајнац, од каде потекнува Малиша, вчера соседите можеле само да потврдат дека е лишен од слобода, но дека не знаат зошто. Велат дека тој некое време живеел со жената, но дека не се венчани. Не помнат дека се однесувал насилнички.Како што информираат српските весници, тој, наводно  го излажал и го одвел девојчето во својата куќа и го заклучил. Неофицијално, со преглед б

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: