Ременски во одбрана на Заев, Балистите, УЧК, Џемо Хаса, Адем Јашари и Илирида

По срамниот потег со бодрењето на Џемо Хаса, УЧК и Адем Јашари, започна слободниот пад на Зоран Заев во дупката во која тој паѓа веќе две години. Трагедијата е во тоа што за тој да се извади, односно во обидот да се оправда се обидува со себе да ги повлече и сите негови соработници и партијата во која шефува, објави Инфомакс.Откако во текот на вчерашниот ден во штабот на СДСМ на Бихаќка настанала општа паника поради сознанието дека е направена катастрофална грешка со појавувањето на стадион на кој се истакнуваат знамиња на УЧК, Голема Албанија, Џемо Хаса и Адем Јашари, веднаш биле повикани ПР „експертите“ односно сеачите на магла од Белград кои со своите „експертизи“ треба да се обидат да го извлечат Заев од калта.
Обидот беше смешен, со снимка на која Заев вели дека тој навивал за Македонски тимови, ама другите не навивале, затоа тој бил поразличен од другите, неразбирајќи дека не се работи за кој тим навиваш туку се работи за соучесништво во погазување на Македонија и бодрење на терористи кои во налетот на големоалбанските амбиции кукавички убиваа Македонски синови.
Смешната снимка очигледно не беше доволна, па ги спрегнаа и соросоидите и шарените фрлачи на кондоми со боја, кои успеаа повеќе да ја замрсат работата, отколку да му помогнат на Заев. Откако и ова не им успеа, се јави и Фросина Ременски.
 
Се јави поранешната потпретсдателка на Светскиот Македонски Конгрес, која се колнела во идеологијата на Македонските револуционери и застана во одбрана на балистот Џемо Хаса, Адем Јашари, Илирида и УЧК. Срамота.
Го поддржа Заев во сојузништвото со балистите кои го палеа Македонското знаме во Кичево под мотото „Good Bye Ventilatori, Welcome albanian eagle“ (Пријатно Вентилатор, добредојде албански орел). Срамно за Ременски, и мизерна тактика на Заев кој ги повлекува другите на дното за тој да се спаси.

Извор: ИнфомаксОткако во текот на вчерашниот ден во штабот на СДСМ на Бихаќка настанала општа паника поради сознанието дека е направена катастрофална грешка со по

Пронајдете не на следниве мрежи: