РФМ задоволна од Обрван, ракометарите добија премија од 30.000 евра

На седницата на Управниот одбор, Ракометната федерација на Македонија му изрази целосна поддршка на селекторот на македонската репрезентација Ивица Обрван за настапот и 10.то место освоено на Евопското првенство во Данска, а ракометарите беа наградени со 30.000 евра за постигнатиот пласман.На овој состанок, македонскиот селектор Ивица Обрван искажа пофални зборови за четворицата ракометари од нашата селекција, Филип Миркуловски, Кирил Лазаров, Борко Ристовски и Стојанче Стоилов.
Повеќе на: sport365.mkНа овој состанок, македонскиот селектор Ивица Обрван искажа пофални зборови за четворицата ракометари од нашата селекција, Филип Миркуловски, Кирил

Пронајдете не на следниве мрежи: