ри медали за македонските кик боксери на „Србија Опен“

Македонските кик боксери со три медали се вратија од Европскиот куп „Србија Опен“, со кој ги стартуваа со активностите за 2013 година.Димитар Ѓеорѓиев, во категоријата до 79 килограми – кик лајт, го освои златниот медал. На патот до златниот медал Ѓеоргиев ги победи домашниот натпреварувач Марко Гавриловиќ и Словенецот Марјан Болхар.Сребрени медали на „Србија Опен“ освоија ненад Манијловски, во категоријата до 69 килограми – кик лајт, кој во финалето загуби од Србинот Дарко Стевановиќ, односно Далибор Огненов, во категоријата до 75 килограми, во дисциплината К1.На „Србија Опен“ учествуваа 100 кик боксери од Србија, Македонија, Р.Српска, Словенија и Унгарија.
МакфаксМакедонските кик боксери со три медали се вратија од Европскиот куп „Србија Опен“, со кој ги стартуваа со

Пронајдете не на следниве мрежи: