Риба-камиказа: Скокна во чамецот на светските лидери за да ги нападне

Во текот на ноќното крстарење во езерото Хамгџу кое го организираа домаќините за да се здивнат лидерите на Г-20, се сличи необична ситуација која риба скокна во еден од чамците и ги шокирале лидерите, а италијанскиот премиер Матео Ренци за малку ќе паднеше во вода.Имено, во еден од чамците во кој беа италијанскиот премиер Матео Ренци, британската премиерка Тереза Меј која си разговарала со канцеларката Меркел и австралискито колега Малком Турнбул, една поголема риба скокнала од водата и се нашла меѓу нив.
Следело раздвижување на лидерите, кои исплашени настојувале да не ги намократ своите костуми.
Ренци ја шутнал рибата и се затетеравил наназад, пренесуваат британските медиуми.
Настанот за малку ќе предизвикаше дипломатски скандал, но Ренци успеал да остане на нозе.Имено, во еден од чамците во кој беа италијанскиот премиер Матео Ренци, британската премиерка Тереза Меј која си разговарала со канцеларката Меркел

Пронајдете не на следниве мрежи: