Ријана била во Ница за време на терористичкиот напад

Најмалку 84 лица загинаа во терористичкиот напад во Ница, кога терорист со камион влета во маса народ што го следела огнометот по повод прославата на Денот на паѓањето на Бастилја.Познатата пејачка Ријана соопштила дека е безбедна по терористичкиот напад во Ница, која во моментот на нападот била во овој француски град. Таа во четвртокот стигнала во Франција, а денеска требала да има концерт.
– Ријана е добро – кратко соопштил нејзиниот портарол.
Ријана во средата навечер имала концерт во Милано, а потоа заминала за Ница, каде што требала да настапи во петокот навечер. Концертот е откажан по терористичкиот напад.Познатата пејачка Ријана соопштила дека е безбедна по терористичкиот напад во Ница, која во моментот на нападот била во овој француски град. Таа во

Пронајдете не на следниве мрежи: