Робен: Вилшер? Па тој ќе биде голем играч…

Играчот на Баерн Минхен, холанѓанецот Архен Робен, верува дека англискиот премиерлигаш Арсенал сеуште го држи во сигурни раце својот можеби најдобар фудбалер и голема иднина на клубот, Џек Вилшер, но признава дека не знае уште колку долго ќе може да го задржи во својот тим.
„Не знам уште колку долго Арсенал ќе може да го задржи доколку не ги поправи своите резултати. Секогаш е тешко да оцените друг играч, но можете да видите дека Вилшер е голем талент, сеуште е млад, само 21 година има, дефинитивно ќе биде голем играч, нема дилеми тука“ изјави холандскиот интернационалец од редовите на Баерн Минхен.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Играчот на Баерн Минхен, холанѓанецот Архен Робен, верува дека англискиот премиерлигаш Арсенал сеуште го држи во сигур

Пронајдете не на следниве мрежи: