Роби Вилијамс со концерт во Загреб

Loading...

Британската легенда Роби Вилијамс на 13 август ќе одржи концерт во Загреб. Оваа вест ја пренесоа сите хрватски медиуми. Ова е доста голем настан, бидејќи ова е прв пат овој музичар да настапи на Балканот. Концертот е дел од европската турнеја „Take The Crown“ и ќе се одржи на стадионот на Динамо Загреб – Максимир. Цената на картите се од 35 до 160 евра, а ќе почнат да се продаваат на 28 фебруари. 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Британската легенда Роби Вилијамс на 13 август ќе одржи концерт во Загреб. Оваа вест ја пренесоа сите хрватски медиуми

loading...