Робредо го елиминираше Федерер на УС Опен

Томи Робредо ги расипа надежите на Роџер Федерер за подобар пласман на УС Опен.Швајцарецот се сопна на Томи Робредо, откако беше совладан во четвртото коло на УС Опен.
Робредо славеше против Федерер во три сета, со резутлати, 7-6, 6-3 и 6-4.
Медиумите веќе на големо ја отвораат темата за наводното пензионирање на швајцарецот, откако ова е прв пат од 2003-тата година па наваму, тој да не игра на ниту едно финале на грен-слем турнирите.Швајцарецот се сопна на Томи Робредо, откако беше совладан во четвртото коло на УС Опен.

Пронајдете не на следниве мрежи: