Роналдо ќе добие понуда што не се одбива!!!

Според неофицијалните информации кои кружат низ шпанските медиуми се вели дека португалецот Кристиано Роналдо ќе добие понуда за продолжување на договорот со Реал Мадрид, понуда која едноставно е невозможно да се одбие.
„Роналдо ќе се повлече од фудбалот во Реал Мадрид“ вели Флорентино Перез, претседателот на Реал Мадрид.
Нема дилеми дека Реал Мадрид ќе тргне во офанзива за некој голем трансфер во наредниов период, тоа му е потребно на тимот, во спротивно и во новата сезона ќе се влезе со големи очекувања, а скромни резултати.
Имено, според неофицијалните информации, се вели дека во август Роналдо ќе добие понуда за продолжување на договорот вредна околу 400 000 евра неделна плата, а сума суманито годишната плата на португалецот во Реал Мадрид би изнесувала околу 20 милиони евра.
Околу засилувањата, се вели дека Реал Мадрид е сериозен во намерата да во своите редови се засили со Луис Суарез за кого би издвоил околу 40 милиони евра.Според неофицијалните информации кои кружат низ шпанските медиуми се вели дека португалецот Кристиано Роналдо ќе добие

Пронајдете не на следниве мрежи: