Руни: Меси е најдобриот на сите времиња

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед и на англиската репрезентација, Вејн Руни, во петокот за медиумите во оваа земја изјави дека Лионел Меси е најдобриот фудбалер на сите времиња.На новинарско прашање кој е подобар, Кристијано Роналдо или Лионел Меси, Руни рекол: „Тие двајца се многу различни, но Меси е навистина неверојатен, според мене тој е најдобриот фудбалер на сите времиња. Роналдо нема среќа, да се родеше во некое друго време, веројатно тој ќе ги имаше сите награди кои сега ги има Меси. Но тие двајца се најдобрите играчи во историјата“, рекол некогашниот соиграч на Роналдо во Манчестер Јунајтед, Вејн Руни.
МакфаксНапаѓачот на Манчестер Јунајтед и на англиската репрезентација, Вејн Руни, во петокот за медиумите во оваа земја изјав

Пронајдете не на следниве мрежи: