САД: Соросовите платеници од Black Lives Matter се обидоа да се степаат со поддржувачите на Трамп

Настапот за собирање средства на Трамп во Минеаполи остана запомнет по нападот од страна на самопрогласените активисти, кои набрзо покажаа дека се обични насилници.„Активистите на левицата дојдоа на настанот обидувајќи се да си го спроведат насилничкото сценарио. Извикуваа вулгарности кон присутните и плукаа кон секој што им беше во близина. Воопшто не изгледаше како да протестираат, туку како да се обидуваат да се тепаат. Откако Доналд Трамп ја крена публиката на нозе, по овациите хулиганите тргнаа да си одат, но по пат почнаа физички да напаѓаат луѓе и полицијата мораше да интервенира“, даде изјава за тоа како изгледало сето тоа на лице место Мишел Башман, поранешен член на Белата Куќа.
„Активистите се претворија во тепачи и го покажаа вистинското лице на безредието создадено од администрацијата на Обама/Хилари. Единствен адут на левицата е физичкото насилство онаму каде нема аргументи“.
Она што останува мистерија е како овие насилници знаеле за настанот, бидејќи настаните за собирање средства не се медиумски покриени.
Колку подолго Хилари молчи за ваквите настани, толку поверојатно е дека ќе има уште крв по улиците.
„Активистите на левицата дојдоа на настанот обидувајќи се да си го спроведат насилничкото сценарио. Извикуваа вулгарности кон присутните и пл

Пронајдете не на следниве мрежи: