Сакала да има 450 килограми, но плановите и се промениле поради бременост

Моника Рајли (28) од Тексас, сакала да стане најдебела жена на светот, но една непланирана вест сепак и ги променила плановите.Таа имала желба да достигне тежина од 450 килограми, па дневно внесувала по 7.000 калории. Некогаш тој број достигнувал и до 8.000. На ден јадела по десет хамбургери, 30 пилешки медаљони, шест колбаси во пециво, тестенини, сладолед, колачи…
Вереникот и помагал во исхраната, хранејќи ја со лажица.
– Целта ми е да достигнам тежина од 450 килограми. Сакам да бидам најдебелата жена на светот и да станам неподвижна, да се чувствувам како кралица, изјави тогаш Рајли.
Но, нејзините планови се променија кога дознача дека е бремена. Сега, Моника се труди да ослабе, за да успее да се носи со улогата на мајка.
За десет недели изгубила 90 килограми и се пофали дека со самото тоа сексуалниот живот и е подобар. Пред оваа бременост, Моника имала два спонтани абортуси.
– Сфатив дека моите прехранбени навики се ужасни и чувствував вина поради абортусите. Откако дознав дека сум бремена, знаев дека морам да променам се од корен. Почнав да внимавам што јадам, вежбав и се грижев за своето тело, изјави таа.
Моника сега дневно внесува 2.000 калории и тврди дека сега сфатила дека сака здрава храна, како овошје, зеленчук и житарици. Истакна и дека планира детето да го храни здраво, за да биде среќно и активно.
Нејзиниот вереник Сид изјави дека во Моника е заљубен како првиот ден и дека него килажата во никој случај не му била важна
 Таа имала желба да достигне тежина од 450 килограми, па дневно внесувала по 7.000 калории. Некогаш тој број достигнувал и до 8.000. На ден јадела п

Пронајдете не на следниве мрежи: