САКАТЕ ДА ПИЕТЕ?- Еве како да го исчистите црниот дроб за само 4 дена!

Ви го претставуваме за вас еден од наједноставните начини за чистење и детоксикација на црниот дроб со помош на грозје.Црниот дроб е биохемиска лабораторија на телото и е одговорна за разградувањето на отровите, кои се произведуваат во телото. Врз здравјето на црниот дроб, покрај алкохолот може да влијаат лошо и одредени лекови, неправилна исхрана, како и бактериски и вирусни инфекции. Еден од наједноставните начини за чистење и детоксикација на црниот дроб е конзумирање на суво грозје.
Најпрво, изберете квалитетно суво грозје. Ќе го препознаете по тоа што зрната се збрчкани, не сјаат, не се премногу тврди, но не е и премногу меки. Избегнувајте зрна, кои се видно оштетени. Најдобро ќе биде да најдете зрна кои имаат малце дршка, тоа покажува дека производот е природен.
Како се подготвува средство за чистење на црн дроб:
1.Во утринските часови, ставете половина чаша суво грозје во вода и оставете го да отстои околу 15 минути.
2.Потоа исплакнете ги под млаз вода. Измиените зрна ставите ги во чаша варена али изладена вода. Нека сувото грозје стои во водата 24 часа.
3. Следното утро, пред доручек, испијте ја течноста и изедете го сувото грозје. Лежите во кревет околу 1,5 до 2 часа држејќи шише со топла вода на десната страна на стомакот.
Оваа постапка повторувајте ја еднаш неделно околу еден месец, и тоа два пати годишно.Црниот дроб е биохемиска лабораторија на телото и е одговорна за разградувањето на отровите, кои се произведуваат во телото. Врз здравјето на црнио

Пронајдете не на следниве мрежи: