Сакате денот да ви биде ПОУБАВ? Направете го ова штом се разбудите!

Loading...

Прави чуда за организмот!Кога ќе станете наутро, по протегнувањето напијте се се чаша топла вода со една лажица лимонов сок. Обавезно мора да биде природен цеден лимон.
Антиканцерогено дејство
Бидејќи е богат со антиоксиданси, го намалува ризикот од канцерогени заболувања..
Ја чисти кожата
Ако сакате да имате чист, нежен и убав тен, не се откажувајте од овој рецепт. Антиоксидансите од лимонот помагаат во регенерација на кожата.
Енергија
Верувале или не, шолја топла вода со лимон, ќе ве разбуди подобро од кафе и ќе ве исполни со енергија.
Метаболизам
Лимонот е природен диуретик и помага во вишокот течности од организмот. Го забрзува варењето и метаболизмот.Кога ќе станете наутро, по протегнувањето напијте се се чаша топла вода со една лажица лимонов сок. Обавезно мора да биде природен цеден лимон.

loading...
Loading...