Сакате кромид, но го одбегнувате поради здивот? Со овој ТРИК, ќе можете слободно да го јадете!

Нема подобра комбинација од скара и кромид, но непријатниот здив кој го остава, понекогаш ве тера да го одбегнувате… Овој едноставен трик, го елиминира непријатниот мирис.Се што треба да направите е да исецкате кромид и да го ставите во чинија со ледена вода да отстои 10 минути, а може и неколку часа. Извадете го од водата, исцедете го и поготвен е за употреба! Кромидот ќе остане вкусен и крцкав, но непријатниот здив, нема повеќе да ви биде проблем.
Едноставно, зар не?Се што треба да направите е да исецкате кромид и да го ставите во чинија со ледена вода да отстои 10 минути, а може и неколку часа. Извадете го од

Пронајдете не на следниве мрежи: