Салата од краставица и лук: Освежува, а има и ЛЕКОВИТИ СВОЈСТВА!

Loading...

Постојат многу причини да почнете да ја јадете оваа освежувачка летна салата.Се прашувате дали постои јадење кое ќе ве освежи, но и ќе му обезбеди на вашиот организам лековити состојки? Одговорот е ДА!
Комбинацијата од краставица и бел лук има одличен вкус, но и многу лековити својства- измеѓу останатото, го намалува холестеролот, го регулира крвниот притисок и делува многу поволно на метаболизамот!
Се што ви е потребно е само 1 краставица, 2 чешлиња лук, 2 шолји вода , морска сол и по вкус малку вински оцет.
Подготовка
Најпрвин исчистете ги чешлињата лук. Во  еден сад помешајте ги заедно со сол. Додајте малку оцет и добро промешајте. Краставицата измијте ја и исечете ја на коцки, па додајте го лукот. Ставете и ладна вода и сето тоа промешајте го.
Уживајте, вашата здрава салата е готова!Се прашувате дали постои јадење кое ќе ве освежи, но и ќе му обезбеди на вашиот организам лековити состојки? Одговорот е ДА!
Комбинацијата

loading...
Loading...