Шалке 04 пристигна во Скопје

Шалке 04 денеска попладне, пристигна на скопскиот аеродром во пресрет на вечерашниот пријателски натпревар со Вардар.
Тие се сместени во хотелот „Александар Палас, пречекани од раководството на ФК Вардар најавувајќи им добар ревијален натпревар.
Натпреварот се игра на „Филип Втори“ со почеток од 20:00 часот, непропуштајте.
Шалке 04 денеска попладне, пристигна на скопскиот аеродром во пресрет на вечерашниот пријателски натпревар со Вардар.

Пронајдете не на следниве мрежи: