Само еден грам од овој зачин менува 60 минути напорно вежбање

Овој зачин е еден од најздравите зачини, бидејќи има антибактериско, антивоспалително и антиканцерогено дејство.Куркумата го зајакнува имунитетот, а добра е за надворешна употреба кај исцелување на рани. Ги убива ќелиите од ракот и токму затоа е многу корисна.
Ако сакате да ослабете, таа ќе ви помогне, секако со здрава исхрана и физичка активност. Еве како да подготвите лек кој ќе ви помогне да оздравете.
Потребно ви е:
корен од куркума или куркума во прав
2 портокали
1 лимон
5 моркови
лажица кокосово масло
Излупете го лимонот и портокалот, останатите состојки исчистете ги и сите заедно ставете ги во блендер. Пијте по една чаша 2-3 пати дневно. Ќе ги согорите маснотиите. Ќе ви помогне и да го поправите видот бидејќи состојките се полни со витамин А.Куркумата го зајакнува имунитетот, а добра е за надворешна употреба кај исцелување на рани. Ги убива ќелиите од ракот и токму затоа е многу корисна

Пронајдете не на следниве мрежи: