Само една чаша од овој сируп дневно ќе ви го спаси живот! Ефикасно ги отстранува маснотиите во крвта!

Сите оние кои се борат со маснотии во крвта знаат колку е значаен овој проблем. Помошта се крие во овој природен сируп, кој навистина лесно се подготвува.  
Лек кој ги отстранува маснотиите во крвта и на телото истовремено му обезбедува многу други бенефиции, а станува збор за само две состојки, а тоа се лимонот и магдоносот.
Денес, холестерол односно мастите во крвта се чести здравствени проблеми, делумно поради генетска предиспозиција, а делумно и поради забрзаниот начин на живот и нездравите навики. 
Треба да се напомене дека нормално ниво на холестерол помеѓу 4.60 и 6.20 mmol / l. Токму овој сируп се покажа како многу ефикасен начин за решавање на проблемот со маснотии во крвта.
Потребни состојки:
1 кг лимони
5 китки магдонос
3 литри вода
1 кесичка сода бикарбона

Начин на приготвување:
Лимоните измијте ги со ладна вода, па потоа потопете ги во топла вода во која претходно сте ја ставиле сода бикарбоната. Оставете ги состојките во водата околу еден час. Магдоносот исецкајте го на мали парчиња, а потоа направете го истото и со лимоните (не ја вадете кората).
Лимоните и магдоносот ставете ги во сад и потоа потурете ги со три литри вода и варете на пониска температура околу 2-3 часа. Потоа исцедете, а тоа што ќе остане, е околу 1,5 литри сируп ставете го во една чиста чаша или шише.
Консумирање:
Пијте по една чаша сируп секое утро на празен стомак, две недели. Резултатите сигурно нема да изостанат. 
Лек кој ги отстранува маснотиите во крвта и на телото истовремено му обезбедува многу други бенефиции, а ст

Пронајдете не на следниве мрежи: