САМО ЕДНА ПОРАКА И ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Добила порака на Фејсбук во која…

Loading...

На младата Ева Владимирук и се насмевнала среќата откако модните агенти ја пронашле на Фејсбук и ѝ пратиле покана која не се одбива.- Кога имав 15 години, на Фејсбук добив порака: „Здраво јас работам за модна агенција, дали може да ни испратите фотографии?“ Така се започна, изјави Ева за „Harpers’ Bazaar“.
Иако првично мислела дека сето тоа е шега, по проверката на агенцијата и состанокот во живо, се уверила дека поканата била вистинита.

За кратко време Ева добила понуди од модните куќи, Луј Витон, Сен Лорен и креаторот Александар Ванг.
На прашањето што е она најдобро во модата, Ева одговори:
– Запознавање на интересни луѓе, посебно дизајнери, гледање на процесот на настанувањето на модните нешта од близу. Тоа што модата се менува секоја секунда јас го обожувам, вели Ева.
Од друга страна пак, најмалку омилен момент во модата за неа се кастинзите бидејќи смета дека се губење време. Кога не работи, Ева ужива со најомилените филмови и серии. Нејзин фаворит е серијата „The Knick“.- Кога имав 15 години, на Фејсбук добив порака: „Здраво јас работам за модна агенција, дали може да ни испратите фотографии?“ Така се з

loading...
Loading...