Самошто се ожени а веќе „му се ниша“ бракот: Погледнете кој му се додворувал на Ноле!

Најдобриот тенисер на светот Новак Џоковиќ, моментално се наоѓа во Торонто каде во вторник се очекува првиот меч на Роџерс купот, но како што и сите се навикнавме Новак е активен и надвор од теренот.Нован Џоковиќ во Торонто се сретнал со италијанецот Фабио Фоњињи и тоа била добра прилика за тие двајца добро да се забавуваат.
Најпрвин се фотографирале а потоа Фоњини таа фотографија ја објавил на Твитер со прашање упатено кон Ноле- „Оженет маж, среќен маж“?
Погледнете ја фотографијата и дознајте што му одговорил Ноле на тоа…

 

Не за долго Ноле му одговорил- „Многу среќен“. Нован Џоковиќ во Торонто се сретнал со италијанецот Фабио Фоњињи и тоа била добра прилика за тие двајца добро да се забавуваат.
Најпрвин се

Пронајдете не на следниве мрежи: