Самоубиство на гробот на Фрањо Туѓман ја потресе Хрватска

Самоубиство на гробот на Фрањо Туѓман ја потресе ХрватскаНа гробот на првиот претседател на Хрватска, Фрањо Туѓман, на загребските гробишта Мирогој, денеска се самоуби повозрасен маж.
Хрватската новинска агенција ХИНА јави дека самоубиецот бил официјален фотограф на Туѓман.
Според првичните информации, мажот најверојатно се убил со огнено оружје.На гробот на првиот претседател на Хрватска, Фрањо Туѓман, на загребските гробишта Мирогој, денеска се самоуби повозрасен маж.
Хрватската н

Пронајдете не на следниве мрежи: