Шарапова нема да биде дел од УС Опен

Русинката поради повреда ќе мора да го откаже настапот на УС ОПЕН.Шарапова нема да може да настапи на последниот Гренд Слем турнир во сезоната, како причина се наведува нејзина повреда.
Ова ќе биде голем хендикеп за големите љубители на тениската игра, бидејќи сигурно русинката би важела за една од фаворитките за освојување на титулата на овој турнир.
„Марија во тенискиот свет е позната како голем борец и покрај тоа што се повлече, сигурно се работи за сериозна повреда“ изјави Гордон Смит, извршниот директор на американската тениска асоцијација.Шарапова нема да може да настапи на последниот Гренд Слем турнир во сезоната, како причина се наведува нејзина повреда

Пронајдете не на следниве мрежи: