СДСМ измислува лаги за да го оцрни Кире Лазаров

Loading...

Нападите на СДСМ и соросовите поддржувачи кон капитенот на македонската ракометна репрезентација и еден од најдобрите светски ракометари, Кире Лазаров добиваат очајни размери. И како да не беше доволно тоа што Кире претрпе напади од еден пропаднат спортист како Алескандар Маленко, СДСМ сега измислува некакви “падобрански асови“ во пресметката со великан како Лазаров. Верувале или не, тој “падобрански ас“ кој го напаѓа Лаазаров преку сдсмовското гласило „Фокус“ е никој друг туку Зoран Иванов, тотален анонимус во спортот, но затоа многу добро позnат во политичките кругови на СДСМ.
Тоа е истиот Зоран Иванов кој беше советник за односи со јавноста во кабинетот на Бранко Црвенковски за време на неговиот претседателски мандат, а по завршување на таа обврска политиките на СДСМ ги бранеше како новинар во телевизија Алфа. И одеднаш, Зоран Иванов сега станува некаков “падобрански ас“ и тоа со единствена цел, да го критикува македонскиот ракометен капитен за чиј придонес за македонскиот спорт залудно е да се трошат зборови.

Излегува на површина дека сето ова е само измама со цел валкање на името на Кире Лазаров, преку измислени спортски асови кои ќе удрат по македонскиот капитен затоа што си ја сака својата татковина и даде поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во овие тешки моменти за државата.
Инаку, Зоран Иванов е татко на Игор Иванов- Изи, која пак беше централно вмешан во аферата „Надеж“ на Бранко Црвенковски и СДСМ.  Кабинетот на поранешниот претседател,исплатил сума од над 530.000 евра на приватната фирма за комуникациски менаџмент “Пристоп МК“, за организација на Охридскиот самит на претседатели, кој траеше само еден и пол ден, на почетокот на мај, 2008 година.
-Дополнително светло на новиот скандал му даде податокот што како еден од основачите на “Пристоп МК“ беше режисерот Игор Иванов – Изи, син на новинарот Зоран Иванов, своевремено советник на Бранко Црвенковски, додека тој ја извршуваше функцијата претседател на Македонија, и во време кога е извршена исплатата. Оттука произлегуваат сомнежи за можно постоење на судир на интереси и евентуално присуство на корупција. Информациите до кои дојде Нетпрес велат дека при првичното основање на фирмата “Пристоп МК“ како еден од основачите фигурира и самиот Зоран Иванов, објавија тогаш медиумите.Верувале или не, тој “падобрански ас“ кој го напаѓа Лаазаров преку сдсмовското гласило „Фокус“ е никој друг туку Зoран Иван

loading...