Сѐ е разоткриено: Исплива брутална вистина за Новак Ѓоковиќ!

Италијанските медиуми пред УС Опен покренаа приказна дека Новак Ѓоковиќ се разведува од Јелена, а сега на тоа се надоврзаа и Британците.Дежурни детективи за српскиот тенисер се Италијанците, а не треба да се заборави дека тие го обвинија дека наместил меч во 2007 година и дека намерно загубил. Освен нив, во нападите се приклучуваат Американците и Британците, а го провлекувале и низ допинг афери.
„Конкретно, Роџер Федерер немаше такви проблеми бидејќи е миленик на Западот. Новак им пречи затоа што е број еден, а е од мала држава. Не можат да се помират со тоа што најдобар во светот не е некој Американец, Французин, Италијанец… Се обидуваат да му сместат сѐ и сешто. Некој ќе поверува, некој нема и тука ништо не се може. Но, знам дека Новак е психички силен и дека може да го издржи сето тоа“ – изјавил хрватскиот тренер Никола Пилиќ, кој го познава Ноле од мали нозе.
Тенискиот експерт Радмило Арменулиќ, смета дека нападите и обвинувањата се добро организирани и дека не се случајни.
„Факт е дека тоа е заедничка акција на Британците, Италијанците и којзнае уште кого за да го вознемират и да му падне формата. Тоа е очигледно. Тој е паметен човек и знае за што станува збор. Не вреди да се одговара на тие обвинувања“ – изјавил Арменулиќ за српски Ало.Дежурни детективи за српскиот тенисер се Италијанците, а не треба да се заборави дека тие го обвинија дека наместил меч во 2007 година и дека намер

Пронајдете не на следниве мрежи: