Се изнервирал зошто љубовницата не му дошла на состанок, па ја прободел со нож

Маж на возраст од 44 години од Лесковац е уапсен под обвинение дека се обидел да ја избоде со нож помладата љубовница, бидејќи таа не дошла на состанок и сакала да ја прекине врската. Лесковчанецот С.А. Минатиот викенд се обидел да ја убие девојката во нејзината куќа во населбата Подворце во Лесковац.
„Тој сакал да ја убие, зашто се посомневал дека таа сака да ја прекине љубовната врска со него. Девојката вечерта не сакала да излезе на закажаниот состанок . Мажот се јавувал на телефон, но таа не сакала да му одговори. Се одлучил да појде кај неа дома и штом ја отворила вратата почнале да се караат. Му рекла дека не сакаа повеќе да се гледаат. Тоа го изнервирало многу и почнал силно да вика по неа. На девојката не и дозволувал да влезе дома“, вели извор од истрагата. 

Девојката се обидела да го потурне со рацете, но тој извадил нож и почнал да ја боде. Девојката почнала да бара помош. Повиците  ги слушнале комшиите и повикале Итна помош. 
Девојката била задржана во болница, а С.А. е задржан во полициска станица и одреден му е притвор од 30 дена, објави српски Курир.
Лесковчанецот С.А. Минатиот викенд се обидел да ја убие девојката во нејзината куќа во населбата Подворце во Лесковац.
„Тој сакал да

Пронајдете не на следниве мрежи: