Се обеси затвореник во затворот Идризово

Loading...

Трагедија се случила вчера во Казнено поправната установа Идризово. Како шо информираат од МВР, вчера во 14 часот од страна на Командир на смена во КПУ Идризово е пријавено дека 39-годишниот И.М. од Кичево, кој издржувал доживотна казна затвор, во просторијата во која бил сместен се обесил. 
Истиот со екипа на Итна медицинска помош бил префрлен во Ургентен центар-Скопје, каде во 13:55 часот била констатирана смрт. Како шо информираат од МВР, вчера во 14 часот од страна на Командир на смена во КПУ Идризово е пријавено дека 39-годишниот И.М. од Кичево, кој издр

loading...
Loading...