Се обидел да држи секакви диети и не успеал. Сѐ додека не го направил ОВА и ги изненадил сите!

Видеото започнува на овој начин, а до крајот навистина ќе останете изненадени! Запознајте го Ентони, еден млад човек кој се бореше со прекумерната тежина во текот на детството и на почетокот на неговите тинејџерски години.Во 2009 година, тој имал 90 килограми. Кога наполнил 17 години, тој ја достигна неговата најголема тежина – 97 килограми.
Ентони се обиде да ослабне и да ги држи скоро сите видови на диети, но ниту една од нив не му помогнала. Но, во текот на летото, пред неговата четврта година од средното училиште, му дојде преку глава од вишокот килограми.
Тој одлучил да држи уште една диета и конечно му успеа! Се посветил на кревањето тегови и редовното вежбање, а почнал да јаде здрава и хранлива исхрана – и само четири месеци подоцна, Ентони веќе симна 20 килограми!

На самиот крај, Ентони загуби вкупно 36 килограми.
Тој вели: „Бев мотивиран и им покажав на сите кои се сомневаа во мене дека грешат. Можете и вие да го направите истото! Ова не е никаква измама и не користев никакви препарати за слабеење – сето тоа го направив со менување исхраната и кревањето тегови“.
Денес, тој продолжува да јаде правилна исхрана, да вежба и да се храни здраво.
Неговото видео е погледнато повеќе од 10 милиони пати, а тој ги инспирираше луѓето од целиот свет да ги променат нивните животи кон подобро.
Во 2009 година, тој имал 90 килограми. Кога наполнил 17 години, тој ја достигна неговата најголема тежина – 97 килограми.
Ентони се обиде д

Пронајдете не на следниве мрежи: