Се омажи поранешната девојка на Анџелина Џоли

Loading...

Откако најпознатиот пар  Бред и Анџелина Џоли застана на лудиот камен, венчавка објавила и поранешната девојка на Анџелина, Џени Шимизу.Џени Шимизу се омажила за својата долгогодишна девојка Мишел, која работи како бренд менаџер за една компанија.
Џени работела како модел и актерка, а на пошироката јавност и е позната како поранешпна девојка на Анџелина Џоли. Медиумите ја поврзувале и со многу други познати жени вклучувајќи ја и Мадона.
Џени и Анџелина се запознале на снимањето на филмот „Foxfire” во 1996 година, а Анџелина подоцна признала дека сакала да се омажи за Шимизу доколку не го запознаела својот прв сопруг Џони Милер.
„Со Џени, тоа беше љубов на прв поглед. Бевме во вистинска врска, но потоа го запознав својот сопруг Џони“, изјавила Џоли, која минатиот викенд се омажи за Бред Пит.
Џени Шимизу се омажила за својата долгогодишна девојка Мишел, која работи како бренд менаџер за една компанија.
Џени работела како модел и

loading...
Loading...