Се судрија два патнички авиона

Loading...

На аеродромот „Ататурк“ во Истанбул се судрија два патнички авиона. Како што пренесуваат турските медиуми, едниот авион, Ербас А330-200 требал да лета од Виена до Истанбул, но се судрил со патничкиот авион Ербас А340-300, што патувал од Сао Паоло до Истанбул.
Како резултат на судирот и двата авиони биле сериозно оштетени. Меѓу патниците за среќа нема настрадани.Како што пренесуваат турските медиуми, едниот авион, Ербас А330-200 требал да лета од Виена до Истанбул, но се судрил со патничкиот авион Ербас А34

loading...
Loading...