Се судрија два воза, најмалку 28 жртви

Loading...

Два воза се судриле кај египетскиот град Александрија, при што загинаа најмалку 28 луѓе, а 90 се повредени, соопштија локалните власти.Според претставниците на службата за Итна помош, судирот се случил во предградиот Хоршид.
Властите стравуваат дека бројот на загинати ќе расте.
За сега нема официјална информаци за причината за судирот.
 Според претставниците на службата за Итна помош, судирот се случил во предградиот Хоршид.
Властите стравуваат дека бројот на загинати ќе ра

loading...
Loading...