Се урна хеликоптер, тројца загинати

Министерството за одбрана на Алжир, соопшти дека се урна хеликоптер кој удрил во далековод во текот на ноќната патрола. Загинале тројца офицери на алжирската воена морнарица.Во соопштението се наведува дека хеликоптерот се урнал минатата ноќ во областа Хамр ел Аин во покраината Типаз, на 70 километри од главниот град на Алжир.Во соопштението се наведува дека хеликоптерот се урнал минатата ноќ во областа Хамр ел Аин во покраината Типаз, на 70 километри од главниот град на

Пронајдете не на следниве мрежи: