Се урна зграда во Индија, најмалку 7 загинати и 40 потрупани!

Најмалку седум лица загинаа денеска во јужниот дел на Индија при уривање на петкатна зграда, кој се уште била во изградба.Како што е соопштено, уште 40 луѓе останале затрупани под урнатините во индиската држава Гоа. Несреќата се случила во Канакон, на околу 70 километри од Панаџија, главниот град на Гоа.
Претставник на локалната полиција изјави дека се уште се обидуваат да утврдат колку луѓе се наоѓале на местото на несреќата.
Спасувачките екипи ги пребаруваат урнатините, обидувајќи се да стигнат до затрупаните луѓе.
Извор: kurir.mkКако што е соопштено, уште 40 луѓе останале затрупани под урнатините во индиската држава Гоа. Несреќата се случила во Канакон, на околу 70 километр

Пронајдете не на следниве мрежи: