Се зголемува бројот на жртви во несреќата во Црна Гора

Loading...

Бројот на загинати се искачи на 18. На следниот ЛИНК може да ја погледнете веста за стравичната сообраќајка во Црна Гора.
Додека осум други се во критична состојба, а вкупно 28 се повредени од преживеаните.
Автобусот со романски таблички влегол во Црна Гора околу 15 часот на преминот Добраково.
Притоа во автобусот се превезувале 46 патници.
Како што известуваат медиумите од соседството, при излез од тунел автобусот ја пробил банкината и паѓал околу 40 метри по што застанал.Бројот на загинати се искачи на 18. На следниот

loading...
Loading...