Седумгодишно девојче си ја уби својата другарка

Седумгодишно девојче ја уби својата шестгодишна другарка со пиштол додека си играле на фарма.Додека си играле девојчињата на фармата во Јужноафриканската Република, постарото девојче го зело пиштолот на дедото и пукало во својата другарка, пренесува АФП.
Жртвата, која била ќерка на работник во фармата загинала на лице место, а полицијата превзема мерки за расчистување на случајот. Додека си играле девојчињата на фармата во Јужноафриканската Република, постарото девојче го зело пиштолот на дедото и пукало во својата другарка,

Пронајдете не на следниве мрежи: