Сека Алексиќ ја запали македонската публика

Loading...

Српската фолк пејачка Сека Алексиќ, го резервираше овој викенд само за македонската публика. Таа во петокот, на 15 фебруари настапи во дискотеката Селект во Струмица, а во саботата во скопскиот клуб Колосеум. Двата настапи беа повеќе од енергични, интересни и во нејзин стил, и можеме дефинитивно да заклучиме дека таа ја освои македонската публикаНастапите во Македонија беа дела од нејзината турнеја „Лом“ која беше долгоочекувана на Балканот. За секој концерт во склоп на оваа турнеја се бара карта плус. Само за потсетување, во исчекување сме на новиот сингл на Сека – „Шампањ“ кој треба да излезе во средината на март.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Српската фолк пејачка Сека Алексиќ, го резервираше овој викенд само за македонската публика. Таа во петокот, на 15 феб

loading...