Сека објави фотографија од малиот Јаков и откри како го добил името

Loading...

Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко Пилјикиќ неодамна го прославија првиот роденден на наследникот Јаков, а еден подарок ја разнежни пејачката, па морала да се заблагодари на друштвените мрежи.-Чуда се случуваат кога солзите ќе ги замениш со молитви, а стравот со верба…. Голем си, Господе! Ти благодарам на прекраснио подарок Александра, несекојдневна резба, уникатна рачна изработка! Бог да те чува – напишала Сека на својот Инстаграм профил во опис на фотографијата од малиот Јаков кој ги пружа рацете кон иконата.
-Подарокот е навистина уникатен, позлатена рачна изработка. Мојот син по него го доби името, станува збор за Свети апостол Јаков – открила гордата мајка.
-Чуда се случуваат кога солзите ќе ги замениш со молитви, а стравот со верба…. Голем си, Господе! Ти благодарам на прекраснио подарок Александра,

loading...
Loading...