Секое утро пиев топла вода со мед и лимон: Еве што се случи!

Пред една година, пијалок од лимон и мед купував во пакувања, само кога имав грип. Не ми помагаше многу, па се одлучив на промена. И доживеав фасцинантни резултати!Вистинскиот лимон и медот во топла вода се друго искуство. Во наредните 12 месеци се обидов да видам дали тоа е навистина чудотворен напиток како што велат. Можам да кажам дека сум потполно преобразена, а еве и зошто.
Немав настинка, грип или стомачни болки цела година.
Порано имав разни знаци на болести како умор, кивавица, грозница. Сега се колнам во лимонот и медот. Секаде ги носам со себе.
Кога наутро внесувам мед и лимон во организмот, немам главоболки, ниту потреба за кофеин во текот на денот. Имам повеќе енергија за работниот ден.
Мојот рецепт:
Сок од половина свеж лимон, 1 лажица органски мед, 1 шолја изладена зовриена вода, доволно топла за медот да се стопи.Вистинскиот лимон и медот во топла вода се друго искуство. Во наредните 12 месеци се обидов да видам дали тоа е навистина чудотворен напиток како ш

Пронајдете не на следниве мрежи: