Семејна трагедија во семејството на Иниеста: Неговата сопруга го изгуби бебето!

Loading...

Семејна трагедија на Андрес Иниеста. Барселона соопшти дека поради семејна трагедија Андрес Иниеста денеска беше изоставен од составот за дуелот со Ваљадолид. Тој и сопругата Ана Ортиз го загубиле нивното неродено дете заради компликации во бременоста.
Андрес Иниеста и Ана Ортиз во 2011 прв пат станаа родители, а покрај ќерката, лани во октомври објавија дека очекуваат второ дете.Тој и сопругата Ана Ортиз го загубиле нивното неродено дете заради компликации во бременоста.
Андрес Иниеста и Ана Ортиз во 2011 прв пат ст

loading...
Loading...