Шенон Доерти: „Сакам дома“!

Актерката Шеон Доерти се фотографирала во болницата во која оди на хемотерапија. Со  своите фанови  секојдневно  споделува болни искуства бидејќи  сака да им помогне и  на другите луѓе заболени од рак.„Ден за хемотерапија. Се разбудив со  отечени  очи кои не престануваат  да солзат и со  голема желба да си одам дома“, напишала Доерти која својата борба со ракот редовно ја споделува со своите фанови.

Актерката која се прослави со улогата на Бренда во  серијата „Беверли Хилс 90210“  објавила фотографија  од болнички кревет на која се гледа и нејзината мајка. На мајка ѝ неодамна ѝ напишала трогателна порака за благодарност што е  покрај неа во тешките моменти.„Ден за хемотерапија. Се разбудив со  отечени  очи кои не престануваат  да солзат и со  голема желба да си одам дома&ldqu

Пронајдете не на следниве мрежи: