Сеопфатно надграден – новиот Audi A8

Loading...

-Се е подготвено за првите нарачки за новиот Audi A8
-Новиот Audi A8 е репер во својата класа според малата тежина
-Новите иновативни Матрикс LED светла, последенниот збор на технологијата за осветлувње, за прв пат се вградуваат во новиот  Audi A8Супериорен дизајн, врвен квалитет, лесна конструкција и изобилство на најнови технолошки решенија: Audi на автомобилскиот саем во Франкфурт го претстави сеопфатно освежениот Audi А8, успешниот знаменосец на брендот. Моторите кои се вградуваат се уште помоќни и поефикасни, новите системи за помош и иновативни Матрикс LED светла, кои за прв пат се вградуваат во Audi A8, ќе го направат возењето најспокојно дo сега.
Возачот на Audi Рокенфелер победи на ADAC гласањето
• DTM шампионот е ” ADAC спортист на годината 2013 во мотор спортот” • Судиите го признаа спортскиот успех и фер однесувањето • Рокенфелер : “Знам колку е важна оваа награда”
На патеката, Мајк Рокенфелер веќе е ” број еден ” оваа сезона. Најголемиот автомобилски европски клуб исто така го прогласи возачот на фабричкиот тим на Audi за најдобар. Со гласање стручното жири го избра DTM шампионот за ” ADAC спортист на годината 2013 во мотор спортот”   Walter Röhrl, Michael Schumacher, Sebastian Vettel: Оваа досегашна листа на најдобрите  германски мотоспорт возачи сега се проширува и со Мајк Рокенфелер , кој по победата на 24 часа Ле Ман во 2010 година, успеа уште еден сон да претвори во јаве, триумф на DTM шампионатот со Audi RS 5 DTM .
 “Кога станав дел од тимот на Audi, имав цел да победиме на Ле Ман и на DTM – сега тоа се оствари”, изјави 29 –годишниот возач . “Да се биде ADAC спортист на годината 2013 во мотор спортот е неверојатно.
 Брендот Audi е најактивен во зимските спортови
• Audi FIS –  Audi светското првенство во скијање започнува во Золден Австрија
• Брендот со четири прстени е партнер на FIS – светското првенство во скијање како и на уште 15 национални тимови
Новата ски сезона од светскиот куп која започна во Sölden, Австрија. Audi повторно е партнер на FIS – светското првенство во скијање, кое започна изминатиот викенд. Со години, Audi поддржува 15 алпски репрезентации како и (FIS – Мeѓународна Скијачка Федерација). Поддршката не завршува оваа сезона само со светскиот куп, таа продолжува и на светските првенства во алпско скијање кои ќе се одржат 2015 година (Beaver Creek, САД) и 2017 година (St. Moritz, Швајцарија) кои исто така ќе се одржат под знамето на Audi.Супериорен дизајн, врвен квалитет, лесна конструкција и изобилство на најнови технолошки решенија: Audi на автомобилскиот саем во Франкфурт го прет

loading...
Loading...