Серена Вилијамс го освои УС ОПЕН

Американката дојде до 17-тата грен слем титула во својата кариера.Серена Вилијамс во три сета беше поуспешна од белорусинката Викторија Азаренка.
Првиот сет и припадна на американката со резултат 7-5, додека пак вториот го доби Азаренка со 6-7.
Третиот, конечен сет, и припадна на Серена Вилијамс со резултат 6-1, па така американската тенисерка стигна до својата 17-та грен-слем титула во кариерата.Серена Вилијамс во три сета беше поуспешна од белорусинката Викторија Азаренка.
П

Пронајдете не на следниве мрежи: