Серена Вилијамс: Подготвена сум за УС Опен

Американската тенисерка не успеа во Синсинати, но најавува добри натпревари на УС опен.Во финалето од турнирот во Синсинати, Серена Вилијамс беше победена од страна на Викторија Азаренка, сепак, Серена најавува дека е целосно подготвена за УС Опен и дека ќе атакува на титулата на овој турнир.
„Потполно сум подготвена за УС Опен. Точно е дека оваа сезона одиграв повеќе натпревари отколку што треба и отколку што посакував, но мислам дека тоа нема да ми ги расипе плановите за во Њу Јорк“ вели Вилијамс.
Инаку, Вилијамс ја брани титулата на УС Опен, а олеснителна околност за неа е тоа што русинката Марија Шарапова го откажа учеството на овој турнир поради повреда.Во финалето од турнирот во Синсинати, Серена Вилијамс беше победена од страна на Викторија Азаренка, сепак, Серена нај

Пронајдете не на следниве мрежи: